Pozycjonowanie stron - istota optymalizacji

Nikt nie jest w stanie poznać dokładnie skomplikowanych reguł matematycznych rządzących funkcjonowaniem Google'a lub innych wyszukiwarek - można tylko stawiać hipotezy w oparciu o testy lub eksperymenty na temat jak może zachowywać się wyszukiwarka w reakcji na określone zapytania. Główne czynniki wpływające na pozycjonowanie dzieli się na dwa podstawowe działy: czynniki wewnętrzne dla strony i czynniki zewnętrzne dla strony.


Pozycjonowanie stron http://mateuszkozlowski.pl/, a wyszukiwarki internetowe

Optymalizacja określonych parametrów bez wątpienia stanowi dobry początek pracy kończącej się widzialnością witryny internetowej. Algorytm wyszukiwarki lokalizuje słowa kluczowe obecne na stronie wychodząc z tagów HTML znajdujących się w nagłówku lub w pierwszych paragrafach (słowa kluczowe umieszczone w nagłówku bądź w pierwszych paragrafach są bardzo ważne dla lokalizacji). Bardzo ważne jest umieszczenie słów kluczowych w widocznych strefach strony, ale nie należy przesadzać z ilością, jeżeli wskazuje się na pozycjonowanie stron.


Wyszukiwarki internetowe i ich użyteczność częstotliwością treści znajdujące się wewnątrz witryny internetowej. Jest zatem konieczne, aby webmaster wiedział z jaką częstotliwością roboty aktualizują stan witryny - w ten sposób będzie mógł optymalizować poszczególne tworzone strony i uniknąć sklasyfikowania strony jako spamu w nakierowaniu na sprawdzone pozycjonowanie stron.


Byłoby jednak zbyt proste, gdyby wyszukiwarki bazowały wyłącznie na on page factors - z tego względu roboty udoskonaliły się i uwzględniają nie tylko czynniki zależne od tego jak została stworzona i zrestrukturyzowana strona, ale także i czynniki losowe, które mogą zmieniać się w zależności od typologii witryny i jej popularności (która może zależeć również od bogactwa treści.