Pozycjonowanie strony, a konfiguracja płatności

Płatność po wykonaniu danej usługi przy pewnym ustawieniu należność pobierana zostaje całkowicie automatycznie po wydaniu na reklamę wybranej kwoty (początkowy próg wynosi 200 zł i zwiększa się w miarę wydatków) lub upływie 30 dni, jeśli nie został osiągnięty jednak aktualny próg.


Pozycjonowanie strony http://mateuszkozlowski.pl/, a technologia internetowa

Do skorzystania z tej metody płatności wymagane jest wprowadzenie do systemu danych karty kredytowej/ debetowej. Ma to kilka istotnych zalet. Przede wszystkim nie trzeba pilnować, by konto AdWords było zasilone środkami - Google automatycznie pobierze należność z konta bankowego powiązanego z kartą. Ponadto nie trzeba zamrażać gotówki na poczet przyszłych wydatków, a więc pozycjonowanie strony.


Początkujący reklamodawcy, szczególnie ci nieufni wobec nowych technologii, preferują przedpłatę, ponieważ płatności automatyczne budzą ich obawy. Tego typu niepokoje są jednak nieuzasadnione. Przede wszystkim płatności automatyczne mają jasne zasady, więc można przewidzieć, kiedy płatność zostanie dokonana, jeżeli chodzi o pozycjonowanie strony.


Powierzenie danych firmie Google też nie jest czymś, czego należy się bać. To duże przedsiębiorstwo, lider na rynku technologii internetowych nie może sobie pozwolić na choćby najmniejsze ryzyko w zakresie ochrony poufnych informacji. Po wprowadzeniu danych karty nie ma do nich dostępu nawet sam właściciel konta.


Widoczne są jedynie: adres rozliczeniowy posiadacza i cztery ostatnie cyfry numeru karty (aby ułatwić jej identyfikację). Jeśli występują problemy z dodaniem karty, trzeba sprawdzić, czy są dla niej odblokowane płatności internetowe/online (ustawienia limitów karty) i czy na koncie powiązanym z kartą znajdują się środki. Warto także się upewnić, czy wszystkie dane karty - imię i nazwisko posiadacza, numer karty, data ważności i kod zabezpieczający CVC/CW - zostały poprawnie wprowadzone. Po wybraniu płatności automatycznych reklamy mogą zacząć się wyświetlać praktycznie od zaraz.